A A A

Wydarzenia

Rok 2022

Ferie zimowe

Ferie zimowe w Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” minęły dzieciom pod znakiem dobrej zabawy.

Uczestnicy codziennie brali udział w zajęciach plastycznych – powstało wiele pięknych prac, które teraz zdobią ściany placówki. Zabawy ruchowe i taneczne, gry planszowe oraz x-box również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z okazji Międzynarodowego Dnia LEGO dzieci wspólnie układały okazałe budowle z klocków – to dopiero była frajda.

Na zaproszenie Green Factory Kids wybraliśmy się, by skorzystać z nowootwartej Sali Zabaw i Trampolin. Szerokie uśmiechy na zdjęciach świadczą, że była to super atrakcja. Grupa skorzystała także z oferty kinowej w naszym mieście – wszyscy byli zachwyceni nową bajką Sing 2.

Odwiedzili nas również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Panie przeprowadziły ciekawe zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpiecznych ferii oraz dbania o naszą odporność.

Radości dopełniały codzienne pyszne niespodzianki, tj. gofry, słodycze czy wyjście do pizzerii.  O niektóre z niespodzianek uczestnicy musieli nawet zawalczyć – m.in. w grze Escape Room. Stworzyła ona nieco trudności ale na koniec wszyscy zrozumieli, że to w grupie jest siła i umiejętność współpracy często jest kluczem do zwycięstwa.

Na zakończenie przerwy zimowej wszyscy przebrali się w karnawałowe stroje i założyli kolorowe własnoręcznie wykonane maski by trochę poszaleć przy muzyce. Dzieci otrzymały także upominki za aktywny udział w konkursach.

Wychowawcy mają nadzieję, że dzieci miło spędziły wolny czas w Świetlicy. Już nie możemy się doczekać lata i półkolonii – mamy głowy pełne nowych pomysłów :-)

Wakacje

Okres wakacyjny dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” w Kolnie spędziły na zabawie i licznych atrakcjach.

W dni, w które dopisywała pogoda (a było ich w tym roku wiele) wybierali się z wychowawcami na place zabaw i boisko oraz na basen.  Codziennie uczestnicy półkolonii mieli zapewniony posiłek – dużym zainteresowaniem cieszyły się pyszne gofry oraz słodkie przekąski. Grupa wybrała się także do pizzerii „Niebiańska Pizza”. Każdego dnia dzieci losowały zestaw aktywności w „Wakacyjnej loterii” – a wśród nich m.in. turniej kapsli, karaoke, różne konkursy plastyczne i sportowe. Chętnie rywalizowali również w grach planszowych oraz na konsoli Xbox.

Wszystkie aktywności sprzyjały integracji z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, którzy licznie uczestniczyli w zajęciach.

We współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kolnie oraz Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kolnie ogłoszony został konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje bez uzależnień”. Przeprowadzona została pogadanka profilaktyczna a autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie wakacji dzieci wybrały się na wycieczkę autokarową do Białegostoku, w ramach której odwiedzili kino, McDonalda oraz Epicentrum Nauki.

Mimo, że beztroski okres wakacji dobiegł końca, w naszej Świetlicy czas na zabawę jestzawsze – również w roku szkolnym. Wszystkim uczestnikom tegorocznych półkolonii dziękujemy za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

 

Rok 2021

Dzień Mamy

Z okazji Dnia Mamy postanowiliśmy zorganizować zajęcia plastyczne, na których uczestnicy wykonywali własnoręczne papierowe laurki z życzeniami oraz bukieciki z bibuły. Uczyliśmy się także wierszyków dla naszych kochanych Mam. Mamy nadzieję, że te skromne upominki - jednak robione prawdziwie od serca - sprawiły naszym Ukochanym dużo radości. Kochamy Nasze Mamy!

Dzień Dziecka

Z okazji dnia dziecka zorganizowaliśmy zabawę, która przyniosła dzieciom dużo radości, a w świętowaniu właśnie o radość przecież chodzi. Stworzyliśmy swoje karykaturalne podobizny z balonów. Śmiechu było co nie miara. Słodka niespodzianka tylko dopełniła całości i dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Wakacje

Mikołajki

6 grudnia, zgodnie z naszym zwyczajem, wspólnie ubraliśmy choinkę. Do ozdobienia świetlicy użyliśmy także nasze prace plastyczne - zrobiło się naprawdę świątecznie, nastrojowo. Napisaliśmy także listy do Świętego Mikołaja - każdy z nas ma jakieś marzenia, mniejsze już większe, i bardzo pragnie by się spełniły. Słodki poczęstunek oraz wspólne rozmowy przy melodii kolęd wprawiły nas w świąteczny nastrój.

Wigilia

17 grudnia zorganizowaliśmy wspólne, świetlicowe spotkanie wigilijne. W związku z panującymi ograniczeniami epidemicznymi, spotkaliśmy się jedynie we własnym gronie, w stołówce naszej placówki. Na początku przedstawicielka starszej grupy odczytała fragment z Pisma Świętego, po czym podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Nie zabrało tradycyjnych świątecznych dań, śpiewu kolęd oraz wspólnych rozmów i wspomnień. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał paczkę wypełnioną słodkościami.

Rok 2020

Ferie zimowe

Niestety w tym roku zima wszystkim zrobiła psikusa i tylko czasami nieśmiało wychodziła z ukrycia. Zimowe harce na świeżym powietrzu nie za bardzo były więc możliwe. Dlatego w świetlicy staraliśmy się tak organizować czas by na nudę było go jak najmniej. Korzystając ze sprzyjających temperatur, kilka razy wybraliśmy się na basen. Udało się nam trafić na tor przeszkód rozłożony na wodzie – dzieci uwielbiają z niego zawsze korzystać. Śmiechu było co niemiara, szczególnie gdy pierwsze próby kończyły się spektakularnymi upadkami do wody. Na miejscu dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach. Słodkie poczęstunki dodatkowo umilały chwile spędzane w Świetlicy. W pierwszym tygodniu ferii wypadły również dwa ważne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka, więc tworzyliśmy dla nich kartki upominkowe. Na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej wzięliśmy udział w ciekawych zajęciach czytelniczych połączonych z aktywnością plastyczną oraz zabawą „escape room”. Dzieciom tak bardzo się spodobało, że zapowiedzieli się na następną wizytę – jednak to zapewne dopiero w wakacje.

Aby osłodzić sobie smutek związany z powrotem do szkoły, zorganizowaliśmy zabawę karnawałową ze słodkim poczęstunkiem. Super zabawą było przebieranie się w kostiumy oraz tworzenie ozdobnych masek karnawałowych.

Jak widać nawet mimo braku zimowej aury, spędziliśmy ferie w przyjemny sposób.

 

 Walentynki

Przed Świętem Zakochanych zawsze czuć w powietrzu pewne napięcie i ekscytację. Dzieci zastanawiają się ile kartek walentynkowych otrzymają, przeliczają w głowach ile same muszą wysłać. Jak co roku na zajęciach plastycznych tworzyliśmy własnoręczne laurki. W myśl zasady, że prezenty z serca przynoszą największą radość osobie obdarowanej. Okna świetlicy także zaczerwieniły się od serduszek – by wprawić w dobry nastrój przechodniów. Wychowawcy natomiast okazali podopiecznym swoją sympatię za pomocą walentynkowych słodkości.

Wakacje

W czasie wakacji w Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” dzieci miały możliwość wzięcia udziału w półkoloniach letnich. Nie przeszkodził w tym nawet wirus i mimo ograniczeń, przy zachowaniu środków ostrożności, wszyscy świetnie się bawili.

Uczestnicy zajęć brali udział w licznych konkursach i zabawach. Podopieczni mieli okazję doskonalić swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i współpracy w grupie. Wychowawcy zorganizowali też serię zajęć profilaktycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Ciekawym uzupełnieniem tych zajęć była wizyta Pana Policjanta, który przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy i odpowiedział na wiele pytań, które nurtowały zaciekawionych słuchaczy.

Wakacje zakończyły się podsumowaniem konkursów oraz wręczeniem nagród i wspólnym posiłkiem przy aromatycznej pizzy.

Przed rokiem szkolnym pełnym wrażeń i ciężkiej pracy przydały się dzieciom te chwile beztroski i odpoczynku. Z uśmiechem i pełni energii wrócą więc do szkolnych ławek czekając na kolejne wakacje. Chętne dzieci wraz z ich rodzicami zapraszamy do zapisywania się do Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka. Więcej informacji u wychowawców w placówce przy ul. Wojska Polskiego 8.

 

Świetlica Środowiskowa "Stokrotka" w ramach podsumowania swojej wakacyjnej działalności wzięła udział w konkursie INFORMACYJNO – EDUKACYJNYM PN. „KRONIKA WAKACYJNA” organizowanym przez Zespół Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach wojewódzkiego programu „Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa”.

 

Stworzoną kronikę można zobaczyc poniżej.


 

 

 

Rok 2019

 

Ferie zimowe

Wolne dni od nauki szkolnej upłynęły dzieciom na zabawie. Ściany zapełniły ciekawe prace plastyczne a parapety aż uginały się od rzeźb z masy solnej ;-) Nie zabrakło również chwili na zajęcia profilaktyczne - dzieci obejrzały film edukacyjny nt szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów. Miały także okazję wypróbować "alkogogle" i przekonać się, że po alkoholu człowiek wcale nie czuje się tak super. Wysiłek włożony w przerózne turnieje i konkursy nie poszedł na marne, w ramach nagrody cała grupa poszla na pyszny obiad do pizzeri "Gruby Benek" oraz została obdarowana słodkościami. 

Wielkanoc

Przy okazji wszystkich ważnych Świąt wychowawcy starają się wprowadzić do Świetlicy trochę świątecznej atmosfery. Nie inaczej było tym razem. Już kilka tygodni przed Wielkanocą zaczęły się przygotowania - zaczęła się produkcja wielkanocnych kartek z życzeniami, powstały piękne wielkanocne palemki z bibuły. Dzieci pomagały w robieniu dekoracji, które później ozdobiły okna i ściany Świetlicy.

  Dzień Dziecka

Dzieci wraz z wychowawacami wybrały się na piknik zorganizowany dla wszystkich dzieci z naszego miasta. Wszyscy swietnie się bawili, szczególnie że dopisała super pogoda. Wcześniej w świetlicy wychowawcy poczęstowali dzieci pysznymi lodami, tak by jeszcze bardziej osłodzić ten wyjątkowy dla wszystkich pociech dzień.

Wakacje

Tegoroczne wakacje upłynęły podopiecznym Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” pod znakiem dobrej zabawy. W lipcu odbyły się półkolonie, w ramach których codziennie zapewniano ciekawe atrakcje. Dzieci brały udział w różnych konkursach i turniejach, m.in. w turnieju sportowym, konkursach plastycznych, muzycznych. Dwa razy w tygodniu wspólnie wychodziły na pływalnie, gdzie pod okiem wychowawców i ratowników korzystały z uroków bezpiecznej zabawy w wodzie. Codziennie wychowawcy dbali o pyszny posiłek, w tym również o słodkie desery tj. gofry i lody. Grupa odwiedziła także kilka razy pizzerię.  

Nie zabrakło oczywiście czasu na profilaktykę. Prowadzone zajęcia miały na celu uświadomienie uczestnikom szkodliwości spożywania napojów energetycznych oraz innych używek, od których uzależniają się coraz młodsze dzieci. Podopiecznych odwiedzili także funkcjonariusze Policji, którzy uwrażliwiali wszystkich na niebezpieczeństwa czyhające podczas letniego wypoczynku.

Podsumowaniem półkolonii był wyjazd autokarowy do Warszawy, w ramach którego dzieci odwiedziły stołeczne ZOO. Po zwiedzaniu przyszedł czas na relaks w największej zali zabaw Hula Kula oraz na kręgielni. Do swoich domów mali podróżnicy wrócili zadowoleni z pięknymi wspomnieniami. 

Dalsza część wakacji również upłynęła na przyjemnościach. Gdy pogoda dopisywała dzieci wychodziły z  wychowawcami na plac zabaw i boisko sportowe. W dalszym ciągu korzystały z pływalni. W ramach współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy, dzieci brały udział w aktywnościach związanych z wojewódzkim programem wakacyjnym „Przyjdź do nas, my wiemy, co robić w wakacje”. Na zakończenie programu spotkaliśmy się przy ognisku by zjeść pyszne kiełbaski i wspólnie spędzić czas na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Na miejscu, w świetlicy, również było ciekawie: oprócz zabaw grupowych dzieci miały do dyspozycji komputery z internetem, xboxa oraz bogaty wybór gier planszowych.

Jak to w życiu bywa, wszystko co dobre szybko się kończy… również wakacje nieuchronnie dobiegły końca. W naszej Świetlicy dobre humory towarzyszą wszystkim również w roku szkolnym, zapraszamy więc wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą i zapisania do placówki.

 

Jesień

Aby nie dać się pokonać jesiennej szarudze postanowiliśmy polubić nową porę roku. Korzystaliśmy z darów jesieni i robiliśmy z nich piękne prace plastyczne. Nasza świetlica zabarwiła się w kolorach typowych dla jesiennych krajobrazów - na oknach zawisły liściaste witraże a ściany zapełniły kolorowe rysunki dzieci. Nie pozostało nam teraz nic innego jak czekać na pierwsze płatki śniegu w oczekiwaniu na zimę...

Andrzejki

W naszej Świetlicy nie brakuje okazji by wspólnie się pobawić. 29 listopada obchodziliśmy imieniny Andrzeja czyli popularne Andrzejki. Zebraliśmy się w kręgu, by wywróżyć sobie swoją przyszłość. Śmiechu było co nie miara – szczególnie, gdy wybieraliśmy sobie imię swojego przyszłego męża lub żony… kto wie czy w Świetlicy nie będziemy mieli w niedalekiej przyszłości jakiejś pary 😊 Po wróżbach zjedliśmy słodki poczęstunek i potańczyliśmy przy muzyce… wszak już za kilka dni Adwent.

 Świąteczna sesja zdjęciowa

Na początku grudnia odwiedził nas w Świetlicy pan fotograf. W ramach prezentu mikołajkowego dzieci miały profesjonalną sesję zdjęciową. Zrobione zdjęcia odnalazły później w prezencie wraz ze słodkim dodatkiem. Chętne dzieci mogły również wziąć aparat w swoje ręce i poczuć, jak to jest być profesjonalnym fotografem. Na pewno nie była to nasza ostatnia taka przygoda. 

 Świąteczne dekoracje

Grudniowy czas nastraja wszystkich do świątecznych aktywności. W tym roku zapełniliśmy ściany i okna Świetlicy świątecznymi dekoracjami. Przygotowaliśmy również kolorowe ozdoby choinkowe, by móc pochwalić się swoimi talentami zaproszonym gościom wigilijnym. W tym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, na których każdy tworzył swoją mini szopkę bożonarodzeniową. Głowy mamy zawsze pełne pomysłów, więc chętnie wykorzystujemy do pracy nieoczywiste materiały, tj. rolki po papierze toaletowym lub patyczki od lodów.

 List do Świętego Mikołaja

Kilka dni przed Świętami wpadliśmy na pomysł, by w tym roku wspólnie wysłać nasze listy z marzeniami do odległej Laponii. Każdy w swoim liście szczerze zaznaczył, czy był w tym roku grzeczny czy może jednak nie bardzo, jednak szczerze postanawia poprawę. Nasze prośby były różne, począwszy od zabawek, na zdrowiu rodziny kończywszy. Wszyscy jednak zgodnie liczyliśmy, że nasze życzenia wkrótce się spełnią.

 Wigilia

17 grudnia w Restauracji Hotelu Colnus odbyło się tradycyjne coroczne spotkanie wigilijne naszych podopiecznych oraz zaproszonych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Kolno Pan Andrzej Duda, Przewodniczący Rady Miasta Kolno Pan Mariusz Rakowski wraz z Radnymi Rady Miasta Kolno, dyrektorzy kolneńskich Szkół Podstawowych oraz Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nie zabrakło również licznie zgromadzonych dzieci. Po ich krótkim występie z wierszykami i kolędami oraz po zaprezentowaniu prac plastyczno–technicznych z motywem świątecznym, zgromadzeni zasiedli do uroczystej kolacji.

Po skosztowaniu wigilijnych potraw, nadszedł czas na to, na co wszystkie dzieci zawsze czekają w tym dniu najbardziej… pojawił się Święty Mikołaj. Miał oczywiście ze sobą torby pełne upominków. Żeby jednak otrzymać słodką paczuszkę, każdy musiał wykonać zadanie – piosenka lub wierszyk były bardzo mile widziane.

Na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością już od wakacji. Wspólne organizowanie występów oraz tworzenie pięknych świątecznych dekoracji zawsze przynosi mnóstwo radości i śmiechu. A na tym nam, wychowawcom, zależy przecież najbardziej.

 Zabawy z animatorką

Grudzień upłynął nam na tworzeniu świątecznych dekoracji i na próbach do występu wigilijnego. Korzystając z wolniejszego czasu po naszej świetlicowej wigilii, zaprosiliśmy do naszej placówki panie animatorki. Dzieci były bardzo zadowolone, bo mogły pobawić się w zabawy, których wcześniej nie znały. Panie pokazały także, jak tworzyć zabawne kształty z balonów oraz fantazyjnie pomalowały dzieciom twarze. Nie było osoby, która nie wróciłaby do domu z uśmiechem na twarzy.

 

Rok 2018

 Ferie zimowe

Ferie zimowe upłynęły naszym podopiecznym pod znakiem świetnej zabawy. Godziny w świetlicy mijały dzieciom na grach, zabawach i konkursach. Wybraliśmy mistrrza świetlicy w karaoke, kalambury czy w ortografii. Pluskaliśmy się też na basenie oraz odwiedziliśmy ściankę wspinaczkową. Na zakończenie zorganizowaliśmy bal przebierańców z tańcami, na którym rozdane zostały dyplomy i nagroidy za udział w konkursach.

 

Wakacje 

Tegoroczne wakacje upłynęły podopiecznym Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” pod znakiem dobrej zabawy. Wychowawcy codziennie zapewniali dzieciom ciekawe atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wspólne gry na xboxie oraz różnorodne zajęcia plastyczne. Ściany świetlicy zdobią teraz kolorowe prace małych artystów. Dzieci mogły sprawdzić się w różnych konkursach i turniejach. Wakacyjną rywalizację nazwano „Turniej Mistrzów”. W konkursie wiedzy o Kolnie wybrano osobę, która najlepiej zna swoją małą ojczyznę. Wybrano także mistrza wiedzy o bajkach, mistrza gry na perkusji, śpiewu karaoke oraz najlepszego sportowca. Wyróżniony został także mistrz koleżeństwa.

Każdego dnia dzieci miały zapewniony posiłek, w tym również wyjście do pizzeri. W trakcie seansów filmowych wspólnie zajadali się słodyczami oraz pysznym popcornem. Dwa razy w tygodniu podopieczni mieli okazję popluskać się na krytej pływalni, wychodzili także na plac zabaw.

W lipcu zorganizowano także wycieczkę autokarową do Warmia Parku w Pluskach oraz do Warmiolandii Krainy Zabaw w Olsztynie. Po wodnych harcach w Aquaparku dzieci zjadły pyszny obiad i udały się do sali zabaw, gdzie mogły oddać się swobodnej zabawie w strefie licznych przeszkód, kryjówek i innych aktywności dla dzieci.

Na zakończenie wakacji dzieci wzięły udział w Akademii Umiejętności - Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Kolno, na którym również świetnie się bawiły. W świetlicy zorganizowano także dyskotekę, w trakcie której wychowawcy nagrodzili wychowanków za ich aktywność w konkursach i wspólnych zabawach.

Dzieci miło wspominają wakacyjny czas, ale już trochę tęsknią za szkołą. Czekają jednak z niecierpliwością na kolejną okazję, by pobawić się i porywalizować. Drogie dzieci... ferie zimowe już wkrótce ;-)

Zapraszamy do wspólnej zabawy w Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka”.

 

  Andrzejki

Jak co roku w Świetlicy Środowiskowej "Stokrotka" w dniu św. Andrzeja dzieci wraz z wychowawcami zebrali się by powróżyć sobie i świetnie się bawić. Uśmiechom nie było końca. Po zabawie oczywiście czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

 

 Wigilia

Kilka dni przed Świętami, jak co roku spotkaliśmy się wszyscy w restauracji Hotelu Colnus by wspólnie zasiąść do świątecznego stołu podzielić się opłatkiem. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci. Po złożeniu życzeń  wigilijnej kolacji do dzieci przyszedł Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przesiąknięci magią świąt wróciliśmy do swoich domów by z rodziną spędzić kolejne dni oczekiwania.

 

Rok 2017

Ferie zimowe

Mimo zimy za oknem w naszej świetlicy panowała wiosna. Radosnej zabawie nie było końca. Godziny mijały dzieciom na grach, zabawach i konkursach. Wybraliśmy mistrza świetlicy w karaoke, kalambury czy w ortografii - o dziwo los bywa przewrotny i, mistrzowie z poprzednich lat nie zawsze pokazywali dobrą formę ;-) Popluskaliśmy się w basenie oraz odwiedziliśmy ściankę wspinaczkową. Na zakończenie zorganizowaliśmy bal przebierańców z tańcami, na którym rozdane zostały dyplomy i nagrody za udział w konkursach.

Dzień Mamy

W tym roku każda mama została obdarowana laurką z okazji swojego święta. Dzieci bardzo się starały, by wykonać pracę najpiękniej jak potrafią. Wszyscy chcieli sprawić ogromną radość ukochanej osobie.

Wszystkim Mamom życzymy samych pięknych chwil ze swoimi ukochanymi dziećmi, jak najmniej problemów życia codziennego i uśmiechu. który potrafi odgonić każde zmartwienie.

 

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca wychowankowie świetlicy z opiekunami wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu dla wszystkich dzieci w mieście,

Dzieci miały możliwość zabawy na różnego rodzaju ogromnych, dmuchanych zjeżdżalniach, skoków na trampolinie itp. Wielką atrakcją były konkursy, w których czekały na dzieci atrakcyjne nagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też miejsce, w którym malowano twarze w fantazyjne wzory.

Dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte. A o to przecież chodzi w tym dniu – na długo go zapamiętają.

 

Zajęcia profilaktyczne

W maju wychowawcy świetlicy rozpoczęli cykl zajęć profilaktycznych dla wszystkich uczestników. W każdy piątek przeznaczaliśmy godzinę by wspólnie uczyć się przez zabawę nowych, ważnych umiejętności.

Tematyka zajęc:

1. "JA - TY - MY" - Jacy jesteśmy? - rozwijanie empatii, tolerancji i adekwatnej samooceny.

2. "MAŁA WIELKA ZŁOŚĆ" - Jak żyć z trudnymi emocjami? - agresja i konflikty w naszym życiu.

3. "MÓWIĘ NIE  - USZANUJ TO!" - rozwijanie trudnej sztuki odmawiania.

4. "NARKOTYKI - MÓJ WRÓG!" - uzależnienie od papierosów, alkoholu i narkotyków.

Na zakończenie cyklu spotkań wszyscy wspólnie wybraliśmy się na pizzę. Takie zajęcia planowane są również w przyszłym roku, by przypomnieć sobie zdobytą wiedzę i dalej rozwijać zdobyte już umiejętności.

 

Wakacje i półkolonie letnie

Wakacje to dla wszystkich uczniów czas relaksu i odpoczynku. Nie wszystkie dzieci miały jednak w tym roku możliwość wyjazdu i to z myślą o nich Świetlica Środowiskowa "Stokrotka"  zorganizowała dla grupy około 30 osób półkolonie letnie odbywające się przez cały lipiec.

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w róznego rodzaju zajęciach sportowych i konkursach. Wychowankowie świetlicy mogli wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi, plastycznymi i zręcznościwoymi. Odbył się bowiem konkurs karaoke, bardzo wiele konkursów plastycznych z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów oraz gry w warcaby, kapsle, twistera. Oprócz tego dzieci miały możliwość wyjazdu wraz z wychowawcami na wycieczkę do Białegostoku, gdzie zajadając popcorn i popijając colę obejrzały bajkę pt. "Gru, Dru i MInionki", następnie wszyscy udali się na posiłek do McDonalda. Po obiedzie wychowankowie odbyli wycieczkę po Parku Dinozaurów, gdzie od pana przewodnika dowiedziały się mnóstwa ciekawych informacji o tych olbrzymich wymarłych mieszkańcach naszej Ziemi oraz mogły przyjrzeć się im z bliska i podziwiać ich wielkość.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach w trakcie trwania wypoczynku były też z wizytą w PCPR w Kolnie, gdzie miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach mających na celu uświadomienie im zagrożeń czyhających na nich w Internecie. Wychowankowie mieli okazję gościć w świetlicy Panią pracującą w Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kolnie, która opowiedziała im o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje i zapobiegać różnego rodzaju wypadkom i chorobom.

Dużym zainteresowaniem uczestników półkolonii cieszyło się też ognisko zorganizowane dla nich przez OHP Kolno, mające na celu wzajemną integrację i wstęp do dalszej współpracy między placówkami.

Każdego dnia uczestnicy półkolonii mogli zjeść posiłek przygotowany przez wychowawców, który urozmaicano deserami, takimi jak gofry, lody, ciasto, sałatki.

Wychowankowie świetlicy korzystali też dwa razy w tygodniu z krytej pływalni oraz odwiedzali place zabaw i boiska sportowe.

Podsumowaniem półkolonii byla dyskoteka oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w poszczególnych konkursach. Uśmiechnięte buzie dzieciaków były dowodem na to, że półkolonie zaliczają do udanych i oczekują na kolejne za rok.

Andrzejki

Mimo iż wśród nas nie ma aktualnie żadnego Andrzeja, postanowiliśmy wspólnie uczcić jego święta. Z tej okazji spotkaliśmy się na tradycyjne wróżenie. Wiemy już kim będziemy w przyszłości, kto będzie naszym mężem/ żoną i ile będziemy mieli dzieci. Wiemy jednak, że to tylko zabawa i to jak bedzie wyglądać nasza przyszłość zależy tylko od nas.

 

Spotkanie wigilijne i jasełka

Dnia 15 grudnia spotkaliśmy się wszyscy w restauracji Hotelu Colnus by zasiąść wspólnie do świątecznego stołu i podzielić się opłatkiem. Zaprezentowaliśmy zaproszonym gościom przedstawienie jasełkowe, do którego przygotowywaliśmy się pod czujnym okiem wychowawców. Po złożeniu sobie świątecznych życzeń i zjedzeniu wigilijnej kolacji, odwiedził nas także Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Zadowoleni i przesiąknięci magią Świąt wróciliśmy do swoim domów by wraz z rodziną spędzić kolejne dni oczekiwania.

Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech świąteczne dni upływają w zdrowiu i spokoju a radość z Narodzenie Jezusa towarzyszy nam wszystkim nie tylko od święta a każdego dnia nadchodzączego Nowego Roku 2018..

Wychowawcy oraz podopieczni Świetlicy Środowiskowej "Stokrotka"

 

Rok 2015

 Kolonie w górach - Małe Ciche 

Urząd Miasta Kolno zorganizował ze środków profilaktyki alkoholowej w dniach 11.07.2015 – 21.07.2015 kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z miasta Kolno.  

W koloniach wzięło udział 44 dzieci. Dzieci wraz z kadrą zakwaterowane były w Domu Wypoczynkowym „PANORAMA” w Małym Cichym. Każdego dnia koloniści przemierzali szlaki górskie pod opieką przewodnika tatrzańskiego i kadry. Zwiedzono m.in. Dolinę Strążyską z wejściem na Sarnią Skałę i zejściem Doliną Białego Potoku, Wielką Krokiew, Dolinę Kościeliską., Zakopane z kościółkiem i cmentarzem na Pęksowym Brzysku, Kraków, Morskie Oko, Wiktorówki z Rusinową Polaną, Kuźnice, Kalatówki, Halę Kondratową, celę św. Brata Alberta. Dwa dni poświęcono również grom i zabawom na terenie ośrodka, tj. siatkówka, basen, trampolina, plac zabaw, śluby kolonijne, prezentacje grup. Kolonie upłynęły miło, sympatycznie i bezpiecznie.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Kierownik i wychowawcy

Półkolonie w mieście

 

W wakacje część wychowanków ze Świetlicy wyjechała na kolonie a pozostałe dzieci miały możliwość również atrakcyjnie spędzić wakacyjny czas. Zorganizowano bowiem półkolonie.

Uczestnicy półkolonii dwa razy w tygodniu chodzili na basen, brali udział w zabawach organizowanych na boisku i placu zabaw. Wychowawczy przeprowadzali też liczne konkursy, takie jak: karaoke, warcabowy, układania puzzli czy fryzur. Dzieci mogły wykazać się swoimi talentami. Każdego dnia podopieczni świetlicy mieli też zapewniany posiłek i troskliwą opiekę.

Na zakończenie półkolonii wychowawcy wręczyli wszystkim dzieciom nagrody za uczestnictwo w zajęciach oraz zaprosili na słodki poczęstunek.

 

 

 Ferie zimowe

Czas na świetlicy mieliśmy wypełniony po brzegi. Oprócz zabaw i konkursów (warcabowy, ortograficzny, plastyczny, sportowy, fryzjerski, karaoke... itd) wychodziliśmy na basen - zawsze było sporo chętnych na pluskanie w wodzie. Wybraliśmy się również na spektakl teatralny "Kot w butach" do KOKiS. Część z nas wzięła nawet czynny udział w przedstawieniu. Odwiedzili nas również Wolontariusze z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy. Nauczyli nas podstawowych zasad udzielania pomocy poszkodowanym i rannym. Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zakończenie zimowego wypoczynku odbył się tradycyjny bal karnawałowy - załozyliśmy własnoręcznie przygotowane maski i pląsaliśmy wesoło w rytm muzyki. Rozdane zostały również dyplomy i nagrody za czynny udział w aktywnościach.

 

Rok 2014

 Półkolonie letnie

W sierpniu w Świetlicy Środowiskowej "Stokrotka" zorganizowano półkolonie letnie pn. „Uśmiechnij się” dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli szansę by w aktywny sposób odpocząć od nauki i zebrać siły na kolejny rok szkolny. Wiele radości sprawiały wyjścia na basen oraz udział w przeróżnych turniejach. Każdy mógł  się wykazać, ponieważ oferta zabaw i konkursów była różnorodna. Amatorzy sportu chętnie  uczestniczyli w konkurencjach sportowych, a dusze uzdolnione artystycznie miały okazję by swój talent zaprezentować w przeróżnych zajęciach plastycznych. Dzieci starały się dać z siebie wszystko w rywalizacjach więc z niecierpliwością oczekiwały także momentu rozdania dyplomów i nagród.

Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki. W pierwszą dzieci wybrały się do Łomży gdzie zwiedziły Muzeum Północno-Mazowieckie. Po krótkiej lekcji historii naszego regionu, dzieci wybrały się do sali zabaw Magiczny Świat, by przez dwie godziny bawić się beztrosko wśród licznych gadżetów. W ostatni dzień wakacji uczestnicy półkolonii wyjechali w kierunku Olsztyna. Pierwszą atrakcją był Aquapark w Pluskach. Po trzygodzinnym pluskaniu i wodnych harcach, dzieci zjadły obiad w restauracji McDonalds. Na zakończenie wszyscy udali się do Olsztyńskiego  Planetarium na seans „Ziemia, Księżyc i Słońce”, w trakcie którego sympatyczny Kojot próbował odpowiedzieć najmłodszym (i nie tylko) na najbardziej nurtujące kosmiczne pytania. 

Organizacja półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży była możliwa dzięki środkom pozyskanym przez Kolneńskie Stowarzyszenie „Rodzina” z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku. Półkolonie sfinansowano ze środków ROPS w Białymstoku i Urzędu Miasta Kolno.

 

 Kolonie letnie nad morzem 2014

10 lipca 45-osobowa grupa dzieci z miasta Kolno wyjechała na letnie kolonie zorganizowane przez Urząd Miasta Kolno do nadmorskiej, urokliwej miejscowości Mikoszewo. Dla niektórych kolonistów było to pierwsze spotkanie z morzem. W trakcie wypoczynku na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

Ponieważ region Mierzei Wiślanej słynie z połowu bursztynu, była to myśl przewodnia wielu zajęć. W akademii bursztynu koloniści uczyli się obrabiać bursztyny oraz zwiedzali z przewodnikiem okolicę Parku Krajobrazowego „Mewia Łacha”. Dużą atrakcją była także gra terenowa z urządzeniami GPS oraz wykrywaczami metalu. Poza zabawami na terenie ośrodka „Korona” zorganizowano również wycieczki autokarowe. W Trójmieście dzieci odwiedziły gdyński okręt wojenny ORP Błyskawica, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Akwarium Morskie, przespacerowały się również po słynnym sopockim molo. W kolejną wyprawę grupa wybrała się w stronę Kaszub - do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Koloniści zwiedzali tam wiele obiektów, jednak największe wrażenie wywarł na nich bunkier TOW Gryf Pomorski oraz „dom do góry nogami”. Pogoda dopisała, więc pod czujnym okiem ratownika można było się popluskać w morzu i basenie oraz pobawić na świeżym powietrzu.

Kadra kolonijna dziękuje wszystkim kolonistom za wspólnie spędzony czas.

 Podlaskie Dni Rodziny - Spektakl teatralny "O Królewnie Śnieżce -                  bajka inaczej"

Jak co roku, nasze miasto włączyło się w obchody Podlaskich Dni Rodziny. Także Świetlica wzięła w nich czynny udział. W dniu zakończenia roku szkolnego spotkaliśmy się na spektaklu teatralnym "O Królewnie Śnieżce - bajka inaczej". W role aktorów teatralnych wcieliły się dzieci ze Świetlicy. Przedstawienie miało swój profilaktyczny morał - mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy potrafili wybierać pomiedzy dobrem a złem. Na widowni gościliśmy nasze rodziny oraz zespół Kolneńskie Dziewczyny, który na zakończenie umilił nam czas swoim kabaretowym wystąpieniem. 

 

 Współpraca z Biblioteką Pedagogiczną w Kolnie

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Kolnie zorganizowano dla dzieci szereg zajęć. Wśród nich spotkania czytelnicze oraz wycieczki po różnych instytucjach. Dzieci poznały pracę m.in. Straży Pożarnej czy Policji. Podjęte aktywności miały na celu przede wszystkich wzbudzenia w dzieciach różnych zainteresowań, w tym przede wszystkim tych czytelniczych.

W galerii umieszczono zdjęcia z poszczególnych aktywności. 

 

 Zajęcia podróżnicze

W ramach pobudzania zainteresowań dzieci, wychowawcy zorganizowali zajęcia z zakresu wiedzy podróżniczej o świecie.

Tematyką pierwszych zajęć były kraje bardzo odległe i tajemnicze - Japonia i Chiny. Ciekawostki o tych krajach bardzo zoskoczyły słuchaczy. Na zakończenie, w ramach niespodzianki, każdy mógł nauczyć się jeść patyczkami i skosztować tradycyjnych przysmaków kuchni orientalnej. Jak można było się spodziewać, japońskie sushi nie bardzo przypadło dzieciom do gustu :-)

Kolejne zajęcia poświęcono tematyce Włoch. Spotkanie rozpoczęło się "mini grą terenową" wprowadzającą w klimat krajów śródziemnomorskich. W ramach atrakcji wychowawcy przygotowali dzieciom pyszne spagetti. Dla sympatyków włoskiej kuchni przygotowane były również inne włoskie smaki - tj. mozzarella ze świeżą bazylią.

W przyszłości planowane są również zajęcia dotyczące innych ciekawych miejsc.

 

 Ferie zimowe

 Jak co roku, na podopiecznych Świetlicy czekało dużo atrakcji. Zimowa przerwa w szkole upłynęła nam na zabawie i odpoczynku. Dni przepełnione były aktywnościami - można było wziąć udział w wielu konkursach i turniejach, za które na koniec wręczono nagrody. Dla relaksu wybraliśmy się także kilka razy na basen. Nie zabrakło również chwili na zajęcia profilaktyczne. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących informacji nt. substancji psychoaktywnych - ta wiedza na pewno przyda nam się w przyszłości, by asertywnie walczyć z zagrożeniami.

Rok 2013

 

 Wigilia

19 grudnia w Resturacji Hotelu Colnus odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe zorganizowane dla dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej Stokrotka. Znakomitych gości, którzy pojawili się na wigilijnej wieczerzy, dzieci powitały przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym pod czujnym okiem wychowawców. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Kolno - Pan Andrzej Duda, który złożył wszystkim najserdeczniejsza życzenia. Po wspólnym dzieleniu się opłatkiem i składaniu życzeń, wszyscy zasiedli do stołu pełnego tradycyjnych wiglijnych potraw. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który w zamian za wierszyk lub piosenkę, obdarował paczką wypełnioną po brzegi słodyczami.

 

 Mikołajki

 Dnia 6 grudnia odwiedził nas w Św. Mikołaj. Niestety nikt nie zdołał go zobaczyć - zostawił tylko w naszych butach słodkie niespodzianki i pośpieszył do innych dzieci. A my w wyśmienitych nastrojach spędziliśmy czas na zabawie. Starsze dziewczyny pomogły wychowawcom w robieniu gofrów - zjedliśmy je z wielkim apetytem, ponieważ były PRZEPYSZNE. Wspólnie ustroilismy także choinkę, która przez caly świąteczny czas była wspaniałą ozdobą w naszej Świetlicy.

 

 Projekt "Ty też możesz więcej"

Projekt realizowany jest przez Kolneńskie Stowarzyszenie "Rodzina". W ramach projektu prowadzone są zajęcia z psychologiem, warsztaty gier umysłowych, wycieczka. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białymstoku i Urzędu Miasta w Kolnie.

 Warsztaty gier umysłowych

Najbardziej interesująca okazała się nauka gry w szachy, ponieważ wielu z nas grało w nie pierwszy raz. Również zajęcia z Panią psycholog przyniosły nam dużo radości. Poznaliśmy nowe ciekawe zabawy i gry.

Wycieczka do Białegostoku 

 Na zakończenie projektu odbyła się wycieczka do Białegostoku. A wśród atrakcji: seans filmowy "Ratujmy Świętego Mikołaja", aquapark w Hotelu Gołębiewski oraz obiad w Mc Donaldzie. Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć tutaj.

 

 Andrzejki

Mimo iż wśród nas nie ma żadnego Andrzeja, postanowiliśmy wspólnie uczcić jego święto. Z tej okazji spotkaliśmy się na tradycyjne wróżenie. Zabawa sprawiła sporo radości a jej przebieg można podejrzeć w galerii.

Kolonie letnie      Kolno - Mikoszewo - Kolno  

6 lipca dzieci wyjechały wraz z opiekunami do Ośrodka Kolonijno-Wczasowego „Korona” w Mikoszewie. Program kolonii był bardzo napięty. Koloniści zaraz po przyjeździe udali się nad morze, gdzie przywitali je spontaniczną radością i uśmiechami. Dla większości był to pierwszy w życiu widok morza.

Kolejne dni upływały na zwiedzaniu Mikoszewa i okolic. Odwiedziliśmy przepiękny kościołek w Stegnie, zwiedziliśmy też Muzeum Bursztynu, gdzie dowiedzieliśmy się jak powstaje „złoto Bałtyku” oraz co się z niego wyrabia. Wielkim zainteresowaniem cieszył się Park Ruchomych Dinozaurów w Malborku, który napędził wszystkim niezłego stracha oraz Zamek Krzyżacki, w którym poczuliśmy się jak średniowieczni rycerze i damy dworu.

Mieliśmy też okazję zetknąć się z kulturą indiańską, odwiedzając wioskę indiańską w Jantarze. Nasza grupa kolonijna mogła tam podziwiać autentyczne wyroby indiańskie, dowiedzieliśmy się, co współcześni ludzie zawdzięczają Indianom, a na koniec pobawiliśmy się w tradycyjne, indiańskie zabawy. W programie kolonii mieliśmy też wycieczkę do Kątów Rybackich, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Zalewu Wiślanego, Portu Rybackiego, Ławeczki Rybaka oraz poznaliśmy historię rybołówstwa. Tego samego dnia odbyliśmy również spacer brzegiem Wisły, aż do jej ujścia do morza.

Przebywając w ośrodku dzieci i młodzież korzystali z atrakcji znajdujących się na terenie ośrodka. Co drugi dzień koloniści bawili się na dyskotekach, pływali na basenie i zajadali się kiełbaskami z ogniska. Na nudę nie było więc czasu, bowiem staraliśmy się zapewnić dzieciom szereg atrakcyjnych zabaw i gier. Wybraliśmy Miss i Mistera kolonii, dzieci wzięły udział w warsztatach obróbki bursztynu, odbył się wiele konkursów plastycznych, zabaw terenowych oraz zajęcia z zakresu profilaktyki alkoholowej.

Podsumowaniem pobytu na koloniach były „śluby kolonijne”, których udzielała na plaży sama bogini miłości – Afrodyta. Rozdane też zostały dyplomy dla każdego uczestnika wypoczynku. Po pożegnaniu z morzem, z łezką w oku wyjechaliśmy do domu, z nadzieją, że jeszcze kiedyś tu wrócimy.

                                                               Wszystkim kolonistom dziękujemy za miłe i niezapomniane chwile.

                                                                                               Organizator i wychowawcy

 

Wycieczka do Kozła

25 maja wybraliśmy się razem z naszymi rodzicami do Stannicy Wędkarskiej w Koźle. Od trzynastu lat Koło Wędkarskie „Energetyk” organizuje tam swoje zawody wędkarskie. W tym dniu dokonano inauguracji sezonu 2013. Odbyła się także polowa msza święta, w której wzięliśmy udział.

Osoby chętnie wzięły udział w zawodach. Zanim zmoczył nas deszcz, zdążyliśmy się też pobawić i zwiedzić okolicę. Następnie ogrzewaliśmy się gorącą wojskową zupą przy ognisku, na którym upiekliśmy pyszne szaszłyki.

Korzystając z okazji wręczyliśmy naszym ukochanym mamom bukieciki kwiatów z okazji Dnia Matki.

Na zakończenie spotkania Prezes Koła Pan Krzysztof Myhal wręczył nagrody za udział w konkursie plastycznym z okazji Tygodnia Czystości Wód.

 

 Wielkanoc

Ostatnie dni przed Świętami upłynęły nam w milej atmosferze. Spędzaliśmy czas na tradycyjnych czynnościach - malowaliśmy pisanki, tworzyliśmy wielkanocne witraże oraz przygotowaliśmy pyszne śniadanie z domowym ciastem i sałatką. Złożyliśmy sobie również serdeczne życzenia.

 

Dzień Kobiet

8 marca zaprosiliśmy do Naszej Świetlicy kobiety najbliższe naszym sercom - Nasze Mamy. Przygotowaliśmy krótki występartystyczny  wręczylismy piękne laurki. Na koniec poczęstowaliśmy kawą, herbatą i słodkościami.

 

 Ferie zimowe

Zimowy wypoczynek upłynął nam pod znakiem zabawy. Mogliśmy skorzystać z ciekawej oferty zabaw.

Miłośnicy muzyki wzięli udział w konkurcie muzycznym a także osobiście sprawdzili się w karaoke. W turnieju wiedzy o Kolnie wybraliśmy osobą, która najlepiej zna swoją małą ojczyznę. A w konkursie dla najmłodszych wyłoniliśmy największego znawcę bajek.

Korzystaliśmy z krytej pływalni i ścianki wspinaczkowej. WYbraliśmy się także na spektakl teatralny "Królowa Śniegu". Odbyło się rónież spotkanie z przedstawicielami SANEPIDU i Policji. Teraz wiemy jak się bronić przed niebezpieczeństwem i przed GRYPĄ.

Na zakończenie ferii odbył się BAL PRZEBIERAŃCÓW. Założyliśmy swoje piękne maski i ruszyliśmy do zabawy. Zwycięzcy konkursów dostali również nagrody.

 

Rok 2012
 

  Wigilia

21 grudnia o godz. 17:00 w Restauracji Hotelu „Colnus” przy blasku choinki i zapachu tradycyjnych potraw odbyło się spotkanie opłatkowe wychowanków naszej Świetlicy. Na uroczystość zostali zaproszeni liczny goście. Po obejrzeniu przedstawienia jasełkowego, wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy świąteczne życzenia. Następnie zasiedliśmy do suto zastawionych stołów by wspólnie zjeść wigilijną kolację. Na koniec przybył do nas „Tajemniczy Pan” z długą białą brodą i workiem pełnym prezentów. Wszyscy czekali na niego z utęsknieniem. Do domów wróciliśmy z uśmiechem na twarzy i nadzieją, że w Święta spełniają się marzenia

 
  Andrzejki

29 listopada zorganizowaliśmy w Świetlicy zabawę andrzejkową z wróżbami i słodkim poczęstunkiem. Poznaliśmy imiona swoich mężów i żon. Zjedliśmy pyszne ciastka z wróżbą. Dowiedzieliśmy się, kto w przyszłości zostanie biologiem i zamieszka na Grenlandii, kto zostanie słynnym hiszpańskim krawcem, a kto wychowawcą świetlicy "Stokrotka" ;) Jednym słowem... ubaw po pach! Najciekawsze zdjęcia z zabawy w galerii.

Wycieczka do Łomży

27 września wybraliśmy się do Łomży. Główną trakcją był aquapark. Dodatkowo zwiedziliśmy Muzeum i przespacerowaliśmy się po mieście. Zjedliśmy również obiad w Mc Donaldzie. Podczas naszych wodnych harców, młodsze dzieci bawiły się w Fikolandzie.

 

  Kolonie   Kolno - Smołdziński Las - Kolno      

Urząd Miasta Kolno zorganizował dla 45 dzieci i młodzieży z terenu miasta, kolonie letnie w terminie 23.07.2012 – 02.08.2012r. Dzieci wyjechały wraz z opiekunami do Ośrodka Kolonijno – Wczasowego w Smołdzińskim Lesie. Program kolonii był bardzo napięty. Koloniści zwiedzali pieszym szlakiem „polską Saharę” – wydmy ruchome w Czołpinie i Latarnię Morską z 1872r. Podziwiali Orła Bielika w jego naturalnym środowisku, tereny po byłych jednostkach wojsk rakietowych, panoramę wysp i jezior oraz morza z platformy widokowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyprawa na Górę Rowokól, ponieważ w jej wnętrzu – jak głosi legenda, prawdopodobnie do dzisiaj zachowały się podziemne tunele i korytarze, w których przed wiekami zagubiła się księżniczka. Smołdziński Las położony jest w Słowińskim Parku Narodowym, dlatego niezbędne było zwiedzenie Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie oraz Skansenu Wsi Słowińskiej w Klukach. Zaraz na drugi dzień po przyjeździe całą kolonią pojechaliśmy do kurortu nadmorskiego w Ustce, aby odbyć rejs statkiem „Dragonem”. Przy piosenkach Szanty i morskiej bryzie, można było poczuć „pirackiego ducha”. Ponadto odbyły się również zawody sportowe tzw.: koloniada, familiada, 50 – tka, ognisko, gry i zabawy, kąpiele w morzu praktycznie każdego dnia. Ciekawą atrakcją były śluby kolonijne udzielane przez samego AFRONEPTUNA. Przed ośrodkiem kolonijnym znajdował się basen, tam kąpiel i zabawa – to dopiero była frajda…

 Wszystkim kolonistom dziękujemy za miłe i niezapomniane chwile.
Wychowawcy

 

Podlaske Dni Rodziny

Co roku w naszym mieście organizowane są Dni Rodziny. Z tej okazji wychowankowie naszej świetlicy, podczujnym okiem wychowawców przygotowali przedstawienie teatralne, które później zaprezentowali swoim najbliższym. Oby morał z przedstawienia towarzyszył nam na codzień:

"Więc jeśli chcesz przez życie

szczęśliwą kroczyć drogą,

Szukaj wielu przyjaciół

oni Ci pomogą!"

 

  Wielkanoc

Z okazji Wielkanocy samodzielnie wykonaliśmy świąteczne dekoracje. Nasza wielkanocna palma zdobyła 3. miejsce w gminnym konkursie plastycznym, a ściany świetlicy zazieleniły się od wiosennych rysunków i wyklejanek. W Wielki Piątek podzieliliśmy się wielkanocnym jajkiem oraz złożyliśmy sobie życzenia. Wybraliśmy również króla świetlicy w tradycyjnym stukaniu się jajkami. Resztę czasu spędziliśmy na grach i zabawach.

 

  I Dzień Wiosny

 Co roku 21 marca dzieci z całego świata żegnają zimę i witają wiosnę. W tym roku również my dokonaliśmy tego symbolicznego rytuału. Mimo iż za oknem panowała szaruga i padał deszcz, z naszych twarzy nie schodził uśmiech. Rysowaliśmy swoje wspomnienia związane z zimą i nasze plany na nadchodzącą wiosnę. Później przyczepiliśmy nasze prace do Marzanny i wspólnymi zaklęciami przegoniliśmy okrutne śniegi i mrozy. Na dobre rozpoczęcie nowej pory roku, każdy otrzymał kwiatek z bibuły.

 

   Dzień Kobiet

W dniu 08.03.2012 roku odbył się uroczysty spektakl z okazji Dnia Kobiet. Zaproszone mamy przybyły bardzo licznie. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Dziewczyny przebrały się za różne typy kobiet i w humorystyczny sposób przedstawiły nam jak sytuacja z kobietami wyglądała kiedyś a jak kiedyś. Dzieciaki wręczyły swoim mamom piękne laurki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

 Ferie 2012

W świetlicy każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Mogliśmy uczestniczyć w różnych konkursach, m.in. turnieju wiedzy, turnieju warcabowym czy w potyczkach sportowych. Dodatkowo uczęszczaliśmy na basen i halę sportową, gdzie pod czujnym okiem instruktora wspinaliśmy się po ściance.  Ze smakiem zdjedliśmy równie wspólnie przygotowane pyszne gofry. Pod koniec ferii zorganizowaliśmy bal przebierańców, na który wszyscy nałożyli własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. Odbyło się także rozdanie dyplomów i nagród za aktywny udział w konkursach.

 

  "Postaw na Rodzinę i Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Od 2012 roku Miasto Kolno przystąpiło do kampanii „Postaw na rodzinę i Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W myśl tych kampanii realizujemy zadania profilaktyczne w naszej społeczności lokalnej. Zdjęcia z przeprowadzonych imprez prezentujemy w galerii.

   

Rok 2011

Ferie zimowe 2011

24.01. 2011 rozpoczęły się ferie zimowe. Świetlica Środowiskowa „Stokrotka” przygotowała na ten okres bardzo bogaty program zajęć. W pierwszym tygodniu dzieci przygotowały maski karnawałowe na zaplanowany bal, lepiły z masy solnej, robiły biżuterię z makaronu. Nie zabrakło też wielu ciekawych konkursów. Wychowankowie mogli wziąć udział w karaoke, w tańcu na gazecie, w zabawie w modelowanie włosów i robienie makijażu. Prowadzone były też zajęcia muzyczne, sportowe na Sali gimnastycznej SP2 oraz wodne zabawy na krytej pływalni pod czułym okiem ratownika. W drugim tygodniu było równie ciekawie. Dzieci wraz z wychowawcami miały okazję pogłębienia swoich kulinarnych zdolności i upieczenia pysznego ciasta. Atrakcją było też wyjście do kina na bajkę pt. „ Zaplątani”. Wychowankowie mieli też okazję wzięcia udziału w wielu konkursach: tatuażu, ortograficznym, plastycznym. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się też wyjście do kina na przedstawienie teatralne pt: „Królowa Śniegu”, na którym dzieci mogły podziwiać wspaniałą grę aktorów i czynnie w niej uczesniczyć. Ciekawym wydarzeniem była wizyta pani policjantki, która opowiadała dzieciom o bezpiecznych sposobach spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Pytała dzieci w jaki sposób one spędzają czas wolny a w razie zastrzeżeń, podpowiadała jak uczynić te zajęcia jeszcze bardziej bezpiecznymi. Każdego dnia oprócz zabaw i konkursów dzieci miały zapewniony posiłek.

Ostatniego dnia ferii odbyło się uroczyste podsumowanie, na którym wręczone zostały nagrody ufundowane przez Pana Burmistrza Miasta Kolno Andrzeja Dudę dla dzieci za czynny udział w konkursach.

 Wolontariuszki w świetlicy

Pod koniec ubiegłego roku mieliśmy po raz kolejny przyjemność gościć wolontariuszy z Fundacji Schumana, Tym razem były to: Pani Natia Mzhavia i Pani Veronica Garcia Velazquez.

 


 

 Wakacje 2011r.

     W pierwszym tygoniu wakacji wychowankowie Świetlicy Środowiskowej "Stokrotka" mogli uczestniczyć w bogatym programie przygotowanym specjalnie z myślą o nich. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach i konkursach. Miały okazję uczestniczyć w konkursie wiedzy "1 z 10", wspaniałym pokazie mody, który sprawił im ogromną radość.
Każdego dnia, wychowankowie mieli też okazję sprawdzić swoje zdolności w grze w "Bingo", kalamburach, konkursie "Karaoke", czy pisząc dyktando. Gry i zabawy popdzedzone były zawsze smacznym posiłkiem.
 

              Drugi tydzień wakacji dzieci rozpoczęły od tworzenia wspaniałych figurek z masy solnej, które po wyschnięciu pomalowałyi udekorowały. Wszyscy chętnie wzięli też udział w konkursie "Wiedzy ogólnej", sprawdzający ich wiadomości z różnych kategorii min. muzyki, kultury, sportu czy literatury. Świetlicę odwiedziły też panie z Komendy Wojewódzkiej Policji, które mówiły o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w okresie wakacji oraz jak im zapobiegać. Panie przekazywały informacje w sposób ciekawy, przedstawiając scenki za pomocą pacynek. Na koniec wychowankowie otrzymali drobne upominki.
Ten tydzień zakończył się dyskoteką, na której bawili się wszyscy - zarówno wychowankowie jaki wychowawc. W świetnych humorach dzieci uczestniczyły w konkursie "tańca na gazecie". Było dużo śmiechu i radości. wiele mogli nauczyć się też wychowawcy podpatrując nowoczesne tańce, wymyślane przez dzieci specjalnie dla nich. Ten tydzień z pewnością można zaliczyć do udanych. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały nastepnych atrakcji.
A kolejny tydzień był jeszcze ciekawszy. Dzieci zaczęły od konkursów i zabaw. Wzięły udział min. w konkursie "Remika liczbowego", warcabowym, muzycznym "Jaka to melodia?. Wychowankowie Świetlicy bawili się też w "Zgaduj zgadula", "Osiołka", "Iskierkę" i wiele wiele innych, brały też udział w zajęciach muzycznych oraz pluskały się wesoło na krytej pływalni. Pod koniec tygodnia, w czwartek wszyscy wyjechali na dwudniową wycieczkę do "Olszynek" - gospodarstwa agroturystycznego, którego wizytówką są okrągłe domki kryte strzechą. Dzieci miały tu mozliwość wejścia na ściankę wspinaczkową, strzelania z łuku i wiatrówki, wzięcia udziału w konkursie "Podniebny Harley". wszyscy wyskakali się też na dyskotece, trampolinie i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Nad bezpieczeństwem dzieci i organizacją zabaw czuwali doświadczeni instruktorzy.
              Wycieczka była niezapomianą przygodą. Wszyscy wracali zmęczeni, ale uśmiechnięci i radośni.Wraz z początkiem sierpnia w Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” rozpoczęły się półkolonie letnie, które potrwają aż do końca miesiąca.
Wychowankowie rozpoczęli ten okres od wycieczki do Aqua Parku w Pluskach, który sprawił im ogromną radość. Całe trzy godziny dzieci mogły się do woli pluskać, zjeżdżać na zjeżdżalniach, szaleć w „bąbelkowym” basenie. Po takiej kąpieli, wychowankowie udali się na pyszny obiad. Wszyscy wrócili do domu w świetnych nastrojach.

/Wychowankowie świetlicy udali się tez wraz z wychowawcami w odwiedziny do Komendy Powiatowej Policji w Kolnie. Z ciekawością wszyscy oglądali prezentowane przez panią policjantkę cele, miejsca pracy innych policjantów oraz policyjne samochody, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Dzieci miały tez możliwość „przymierzenia” kajdanek oraz policyjnej czapki. Odwiedziny zakończyły się wspólną fotografią na tle radiowozu.

 

 


Na miejscu, w świetlicy dzieci miały codziennie możliwość wzięcia udziału w wielu różnorodnych konkursach, zawodach i turniejach. Odbyły się między innymi: pokaz mody, wybory „Miss Świetlicy”, konkurs „Milionerzy” oraz „Kocham Cię, Polsko!”, zawody w „piłkarzyki”, skoki na skakance, sztafeta drużynowa z przeszkodami oraz wiele, wiele innych zajęć, które sprawiły, iż dzieci nie narzekały na nudę. Oprócz tego wychowankowie dwa razy w tygodniu uczęszczali na krytą pływalnię oraz mieli możliwość korzystania ze ścianki wspinaczkowej. Dzięki dofinansowaniu ze środków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie oraz środków Urzędu Miasta Kolno dzieci z naszej świetlicy mogły spożywać przepyszne obiady w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Kolnie wydawane przez bardzo sympatyczne Panie.  
 W czasie trwania półkolonii wychowankowie świetlicy mieli też okazję spotkać się z Paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kolnie. Miłe Panie za pomocą prezentacji multimedialnej przekazały dzieciom informacje na temat zagadnień związanych z okresem wakacji, sposobów zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom oraz gdzie szukać pomocy. Na zakończenie wizyty Panie wręczyły dzieciom upominki.  Na koniec półkolonii dzieci ze świetlicy, które brały czynny udział w turniejach i konkursach dostały bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane ze środków Urzędu Miasta w Kolnie i wręczone przez Pana Sekretarza Urzedu Miasta, Pana Mirosława Bajorka. Nikt jednak nie został pokrzywdzony, ponieważ pozostałe dzieci dostały nagrody pocieszenia w postaci piórników szkolnych. Po wręczeniu nagród dzieci udały się do "świetlicowej kuchni" gdzie czekał na nich zastawiony słodkościami stół.


"Rodzina najcieplejszym miejscem na Ziemi"


IX Kolneńskie Dni Rodziny 2011pod hasłem „Rodzina najlepszym miejscem na Ziemi”.

W ramach IX edycji Podlaskich Dni Rodziny w mieście Kolno odbyło się wiele imprez i spotkań zorganizowanych przez różne instytucje działające w celu integracji i pomocy społeczności miejsko-gminnej.

Od maja do sierpnia (1 raz w tygodniu) na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kolnie odbywały się spotkania szkoleniowo informacyjne dla rodzin zastępczych, prowadzone przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolnie.
Specjalistyczne poradnictwo prawne, socjologiczne, pedagogiczne i psychologiczne ad. różnorodnych problemów można było uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Od maja do sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie zorganizował konsultacje i poradnictwo indywidualne z psychologiem, prawnikiem i pedagogiem.
25 maja Gimnazjum im Jana Pawła II w Kolnie zorganizowało dla swoich uczniów festiwal językowy.
26 maja 2011 roku Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował koncert z okazji Dnia Matki. Podczas koncertu można było skorzystać z poradnictwa z zakresu:
- promocji zdrowia prowadzonego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kolnie
- poradnictwo d/s pomocy rodzinie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie
- poradnictwo wychowawcze prowadzone przez Kolneńskie Stowarzyszenie „Rodzina”
W zakresie poradnictwa było również rozdawanie plakatów i ulotek dotyczących kampanii „Postaw na rodzinę” oraz „Prawda o alkoholu” realizujące zadania z zakresu profilaktyki społecznej.
31 maja odbył się Happening dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz średnich pod hasłem „Rodzina bez uzależnień”. Dzieci przemaszerowały ulicami miasta z transparentami antynarkotykowymi, antyalkoholowymi i antytytoniowymi. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała kolneńska policja.
W dniu 16-31 maja w szkołach Nr 1 i Nr 2 odbyły się konkursy plastyczne pod hasłem „ Rodzina NAJCIEPLEJSZYM miejscem na Ziemi”. Najlepsze prace były nagrodzone ze środków Urzędu Miasta Kolno, a nagrody wręczył na zakończeniu roku szkolnego Pan Burmistrz Andrzej Duda.
12 maja Urząd Miasta Kolno ze środków profilaktyki alkoholowej zorganizował program profilaktyczny dla Szkół Nr 1 i Nr 2 pod hasłem „ Bezpieczny korytarz” dotyczący zjawiska przemocy i agresji w szkołach. Program przeprowadzili pracownicy Studia Profilaktyki Społecznej z Krakowa.
W miesiącu czerwcu odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków „ O złotą różdżkę dobrej wróżki” zorganizowany na terenie przedszkola przez pracowników Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kolnie.
W tym samym miesiącu odbyły się również Kolneńskie Igrce Teatralne zorganizowane przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu. Grupy przedstawiły krótkie spektakle teatralne. Podczas spotkania zaprezentowała się trzyosobowa grupa (dwie panie i jeden pan) uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej pod czujnym okiem Pani Heleny Pikulińskiej za co zostali nagrodzeni z funduszu Urzędu Miasta Kolno.
1 czerwca, jak już sama data wskazuje odbył się Dzień Dziecka dla przedszkolaków zorganizowany przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie.
Jak co roku Urząd Miasta Kolno zorganizował przy współpracy z Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Kolnie powitanie lata w formie Festynu. Tegoroczny festyn odbył się pod nazwą „Imieniny Jana z Kolna”. Na festynie odbyły się liczne konkursy i turnieje. Festyn był też podsumowaniem zamykającym imprezy podczas Kolneńskich Dni Rodziny, na którym wręczono zwycięzcom nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Kolno oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

 

Wigilia 2011

   16 grudnia o godz. 17:00 w Restauracji Hotelu „Colnus” odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe wychowanków naszej świetlicy. Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście. Na początku spotkania odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy dzieci ze świetlicy, przygotowanych pod czujnym okiem wychowawców. Następnie głos zabrał ks. Dziekan wprowadzając wszystkich w ciepły i świąteczny nastrój, poprzez wygłoszone słowo Boże i serdeczne życzenia. Po wspólnych życzeniach i wigilijnej, pysznej kolacji do wychowanków świetlicy przybył Św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami, za które trzeba było „zapłacić” kolędą lub buziakiem w Mikołajową brodę.


Rok 2010

Kronika Wydarzeń rok 2010 Kopciuszek

Podczas ferii zimowych dzieci ze świetlicy przedstawiły spektakl pt. "Kopciuszek". "Mali aktorzy" wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali scenografię, kostiumy oraz charakteryzację. w przedstawieniu brało udział około 10 osób z grup starszych i młodszych. Widowisko mogli podziwiać zaproszeni na premierę rodzice oraz pozostali wychowankowie świetlicy.

 

Ferie zimowe 2010

Podczas ferii zimowych dzieci ze świetlicy środowiskowej mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: gry komputerowe, planszowe, twister, turniej warcabowy, konkurs plastyczny p.t. "Krajobraz zimowy", turniej tenisa stołowego, haft krzyżykowy, bransoletki z muliny i makaronu, wylepianie z masy solnej. Wielką atrakcją było malowanie twarzy specjalnymi farbami oraz uczestnictwo w balu karnawałowym.

Podsumowaniem ferii było wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników konkursów.

Dzień Matki

26 maja w świetlicy środowiskowej odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Matki. Grupa dzieci pod okiem wychowawców poprowadziła część artystyczną. Każda mama dostała piękną laurkę i kwiat od swojego dziecka.

 

 

 

Dzień Dziecka

1 czerwca 2010 roku Świetlica zorganizowała Dzień Dziecka dla swoich podopiecznych. Po słodkim poczęstunku odbyły się gry, zabawy i różnorodne konkursy oraz dyskoteka.

 

 

 

Pożegnanie wolontariuszek

W dniu 23 maja pożegnaliśmy dwie zagraniczne wolontariuszki, Panią Arpine Rubenyan z Armenii oraz Panią Marjorie Hodiesne z Francji. Obie Panie brały czynny udział w pracy świetlicy. Pani Marjorie dodatkowo przeprowadziła z przyjaciółmi projekt pt. "Kid's Snapshots".

 

 

Spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wraz ze strażakami i strażnikami miejskimi spotkali się z dziećmi spędzającymi wolny czas w świetlicy środowiskowej w Kolnie. Główną tematyką spotkania były bezpieczne zachowania w czasie wakacji. Funkcjonariusze po raz kolejny przypomnieli pozycję "żółwia", któą stosuje się w przypadku ataku agresywnego psa. Strażacy uczyli też zasad pierwszej pomocy pozamedycznej. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zajęciach.

 

"Kolneńskie Dni Rodziny" 2010

Rodzina bogata Miłością” pod takim hasłem obchodzono VIII Podlaskie Dni Rodziny w mieście Kolno w dniach od 15 maja do 23 czerwca 2010 r.

Podczas VIII Podlaskich Dni Rodziny organizatorzy zapewnili wiele imprez i spotkań, między innymi akademia z okazji Dnia Matki, konferencja, konkursy plastyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, programy profilaktyczne, porady i konsultacje. Nie zabrakło także gier i zabaw dla dzieci i ich rodziców, w których wszyscy brali aktywny udział. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Mam talent”.
Młodzież, jak i młodsze dzieci bardzo chętnie prezentowały swoje umiejętności, takie jak śpiew, grę na instrumentach, a także zdolności taneczne i sprawnościowe.
Na zakończenie obchodów odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego Burmistrz Miasta Andrzej Duda wręczył ufundowane nagrody zwycięzcom za najlepsze prace w konkursach plastycznych „Rodzina bogata miłością”, „Prawa dziecka widziane oczyma dzieci” i wyróżnionym osobom w konkursie „Mam talent”. Swoimi występami umilili czas laureaci konkursu „Mam talent”, zespół muzyczny z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 prezentowali scenki dotyczące przestrzegania praw dziecka. Wśród nagrodzonych byli wychowankowie świetlicy środowiskowej „Stokrotka”.

Organizatorem VIII Podlaskich Dni Rodziny był Urząd Miasta Kolno, kolneńskie szkoły, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Kolneńskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

 


 

Kolonie

W miesiącu lipcu 47 dzieci wyjechało na 11-dniowe kolonie letnie do Zakopanego zorganizowane i sfinansowane przez Miasto Kolno. Większość uczestników kolonii było w górach pierwszy raz. Miejsca jakie odwiedzili koloniści to m.in. Dolina Kościelisko, Gubałówka, Dolina Białego, skocznie narciarskie, Krupówki, Krzeptówki, Kraków, Kopalnia Soli w Wieliczce. Wieczory koloniści spędzali na dyskotekach, wspólnym śpiewani i zabawach.


Półkolonie

W dniach 2-27 sierpnia świetlica we współpracy z Urzędem Miasta Kolno, MOPSem i PUW zorganizowała półkolonie letnie "Uczę się i bawię na półkoloniach letnich" dla 50 dzieci i młodzieży z Kolna.
Podczas trwania półkolonii dzieci brały udział w konkursach, zabawach, zajęciach z psychologiem. Nie mogło zabraknąć wyjazdów na wycieczki, uczestnicy półkolonii byli w AQUA Parku w Mikołajkach, zwiedzali zamek w Rynie, podziwiali mazurskie jeziora, uroki Augustowa i okolic, płyneli statkiem do Studzienniczej.
W czasie trwania półkolonii dzieci nie nudziły się. Większość czasu dzieci spędzały aktywnie pływając w basenie, grając w piłkę, a także malując, wyrabiając "cuda" z bibuły i masy solnej. Dzieci i młodzież miała zapewnione drugie śniadanie i obiad. Wiele radosci sprawiły dzieciom nagrody za udział w różnorodnych konkursach wręczone na zakończenie półkolonii.

 

Andrzejki

30 listopada w świetlicy zorganizowano zabawy andrzejkowe dla wychowanków. Dzieci mogły powróżyć sobie lejąc wosk, wyciągając losy z wróżbami przepowiadającymi przyszłość.
Wiele radości sprawiało dzieciom ustawianie butów, które zapowiadało dziewczętom szybkie zamążpójście, a chłopcom „rychły” ożenek. Uśmiech nie schodził z twarzy wychowanków. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

 

Wigilia 2010

Jak co roku w grudniu odbyło się spotkanie opłatkowe z uczestnictwem wychowanków Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka” oraz zaproszonych gości. Wieczór rozpoczęto od przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez naszych wychowanków. Po podzieleniu się opłatkiem zasiedliśmy wszyscy do uroczystej kolacji. Natomiast po kolacji tradycyjnie zaszczycił nas swoją obecnością sam Św. Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich dzieci słodkie prezenty.

  

Konkurs szopek bożonarodzeniowych 

Na przełomie grudnia i stycznia wychowankowie „Stokrotki” wzięli udział w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, organizowanym przez KOKiS w Kolnie. Świetlicowa szopka okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Zdjęcia prezentujemy poniżej.