II MISTRZOSTWA ŚWIATA POLSKA 2007
Dodane przez Admin dnia Stycznia 02 2010 19:02:24
26-28 października 2007 r Łódź, Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Skorupki
Treść rozszerzona





Światowa Federacja zarządzająca Karate Fudokan – World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation (WTF-SKF) wybrała Polskę na miejsce II Mistrzostw Świata w Karate Fudokan w dowód uznania wysokiego poziomu wyszkolenia polskiej kadry.

Komitet Organizacyjny Mistrzostw wskazał miasto Łódź na rozegranie 3 dniowych zmagań największych karateków z całego świata ze względu na: sportowe tradycje w tym mieście, przyjazną atmosferę ze strony władz miasta oraz stosunkowo niskie, w porównaniu do innych polskich miast, ceny usług hotelowych, transportu, itp. Ważną cechą w podjęciu tej decyzji była również bliskość lotniska oraz bardzo dobre rozwiązania komunikacji kolejowej.

Do Łodzi przyjechał prezydent światowej federacji karate Fudokan Ionel Bara. - Organizację mistrzostw powierzyliśmy Łodzi nieprzypadkowo - powiedział. - Polska ma bardzo duży potencjał i wiele znanych w świecie osobowości karate. Polska reprezentacja plasuje się wśród pięciu najlepszych drużyn świata.

Sześciokrotny mistrz świata Maciej Grubski potwierdza, że w łódzkich mistrzostwach polska reprezentacja będzie walczyć o najwyższe cele. - W pierwszych mistrzostwach świata zdobyliśmy dwa złote medale - mówi Maciej Grubski. - W mistrzostwach Europy pięć złotych, a czternaście w sumie. Teraz mamy mocniejszą reprezentację, zwłaszcza w kategoriach dzieci.To będzie wielka impreza.

Oczekujemy przyjazdu 1500 zawodników z całego świata m.in. z Australii, ze Sri Lanki, z USA. Wszystkie najsilniejsze zespoły potwierdziły już swój udział.

O zwycięstwo będą walczyć zawodnicy z 60 krajów, ich zmagania będzie oceniać 200 sędziów.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli Prezydent Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej i Marszałek Województwa Łódzkiego.

Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Łodzi przekazały po 100 tys. zł na organizację mistrzostw z puli promocji regionu poprzez sport. Budżet imprezy to kwota miliona zł.

 

Z Kolna do Kadry Narodowej Polski powołani zostali i wezmą udział:

Adam Banach  2 Dan - trener, sędzia
Zbigniew Urbański  2 Dan - trener, sędzia

oraz ZAWODNICY:

1. Piotr Stachelek 1 Dan
2. Kamil Urbański 1 kyu
3. Łukasz Gwara 1 kyu
4. Sebastian Szablak 1 kyu
5. Bartłomiej Lipka 1 kyu
6. Monika Prusinowska 2 kyu
7. Dawid Borys 2 kyu
8. Dominik Seroka 2 kyu
9, Bartosz Urbański 3 kyu
10. Zuzanna Wójcik 5 kyu
11. Sebastian Przestrzelski 5 kyu
12. Anna Gwara 6 kyu
13. Paulina Kmieć 6 kyu
14. Bartosz Tyszka 6 kyu
15. Alan Al.-Murtatha 6 kyu
16. Seroka Dominik 7 kyu
17. Świerszcz Patryk 7 kyu

SZKOLENIE KADRY !!!

ŻYCZYMY SUKCESÓW !!!

SKŁAD KADRY POLSKI na
II Mistrzostwa Świata w KARATE FUDOKAN
Łódź, 26-28. 10. 2007

NAZWISKO I IMIĘ KLUB ROK UR.


1 Al-Murtatha Alan Kolno 1996
2 Antoniak Bartłomiej Poddębice 1987
3 Bartosińska Kinga Grodzisk 1994
4 Biernacik Hubert Poddębice 1994
5 Biernasiak Natalia Poddębice 1994
6 Borys Dawid Kolno 1989
7 Burski Krzysztof Poddębice 1999
8 Buszowski Stanisław Warszawa 1991
9 Celmer Paulina Brodnica 1997
10 Ciszewski Artur Poddębice 1999
11 Cybulski Krzysztof Ciosaniec 1996
12 Czapla Kamil Grodzisk 1997
13 Deliś Krzysztof Jaktorów 1988
14 Domagalska Marta Brodnica 1997
15 Domagalski Jakub Brodnica 1999
16 Drązikowska Agata Jaktorów 1993
17 Drązikowska Anna Jaktorów 1990
18 Drązikowska Magdalena Jaktorów 1999
19 Drązikowska Marta Jaktorów 1988
20 Drązikowski Rafał Jaktorów 1987
21 Dworzańska Aleksandra Jaktorów 1991
22 Goszczyk Marta Uniejów 1995
23 Górczyńska Julita Uniejów 1994
24 Górski Maciej Warszawa 1983
25 Gralka Dawid Uniejów 1992
26 Gralka Mateusz Uniejów 1992
27 Grubski Maciej Poddębice 1968
28 Gwara Anna Kolno 1994
29 Gwara Łukasz Kolno 1989
30 Hałasa Lidia Ciosaniec 1997
31 Jabłoński Szymon Jaktorów 1989
32 Kakietek Mariusz Jaktorów 1995
33 Kapica Piotr Poddębice 1996
34 Kasprzykowski Grzegorz Sieradz 1979
35 Kaźmierczak Hubert Łęczyca 1996
36 Kępa Marta Lekowo 1991
37 Kmieć Paulina Kolno 1996
38 Kogucik Aleksandra Ciosaniec 1995
39 Kołakowska Irena Warszawa 1983
40 Kowalska Patrycja Jaktorów 1991
41 Kowalski Eryk Jaktorów 1995
42 Król Krystyna Ciosaniec 1993
43 Krzemiński Michał Poddębice 1976
44 Kubiak Marianna Poddębice 1973
45 Kurzawa Michał Łęczyca 1996
46 Laskowska Justyna Brodnica 1994
47 Lipiński Kamil Jaktorów 1995
48 Lipka Bartłomiej Kolno 1989
49 Łachmańska Jagoda Brodnica 1993
50 Makarewicz Mateusz Poddębice 1997
51 Makowska Sylwia Poddębice 1989
52 Malinowski Jacek Poddębice 1990
53 Marciniak Aleksander Uniejów 1992
54 Markowska Emilia Poddębice 1996
55 Mazur Maria Warszawa 1990
56 Mikołowski Michał Jaktorów 1991
57 Młynarczyk Mateusz Jaktorów 1996
58 Mróz Katarzyna Poddębice 1999
59 Nędzarek Karolina Grodzisk 1992
60 Ostrowska Maja Poddębice 1985
61 Ostrowski Karol Jaktorów 1998
62 Pelc Paweł Jaktorów 1992
63 Płoska Oliwia Brodnica 1992
64 Płoski Wiktor Brodnica 1996
65 Prusinowska Monika Kolno 1987
66 Przestrzelski Sebastian Kolno 1994
67 Rachwał Dawid Lekowo 1995
68 Redzik Arkadiusz Jaktorów 1995
69 Reklewska Zuzanna Leszno 1998
70 Rogoś Martyna Leszno 1996
71 Rybka Zuzanna Jaktorów 1998
72 Seroka Dominik Kolno 1993
73 Sierociński Michał Jaktorów 1998
74 Skrzypczyński Emil Jaktorów 1993
75 Skwarek Anna Lekowo 1987
76 Smyk Sebastian Jaktorów 1993
77 Sobański Błażej Uniejów 1992
78 Stachelek Piotr Kolno 1981
79 Szablak Sebastian Kolno 1989
80 Szczerba Kamil Lekowo 1992
81 Szymańczak Kamil Jaktorów 1993
82 Świderski Jan Warszawa 1998
83 Świerszcz Patryk Kolno 1994
84 Tarczyński Filip Jaktorów 1993
85 Tarczyński Konrad Jaktorów 1989
86 Tarczyński Rafał Jaktorów 1991
87 Tarczyński Robert Jaktorów 1994
88 Tyszka Bartosz Kolno 1995
89 Urbański Bartosz Kolno 1996
90 Urbański Kamil Kolno 1990
91 Wiśniewski Karol Brodnica 1993
92 Wójcik Jagienka Brodnica 1999
93 Wójcik Jędrzej Brodnica 1997
94 Wójcik Wiktoria Poddębice 1999
95 Wójcik Zuzanna Kolno 1996
96 Zań Damian Jaktorów 1992

Shihan Maciej Grubski 6 Dan
TRENER KADRY POLSKI
W KARATE FUDOKAN

GALERIA

O NAS W TVP

 

WYNIKI !!!

ZŁOTE MEDALE:

MAZUREK ROZBRZMIEWAŁ NA HALI SPORTOWEJ 3 RAZY, W RÓŻNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH, DZIĘKI:

MAII OSTROWSKIEJ I MACIEJOWI GRUBSKIEMU – NIEZAWODNI, OBRONILI TYTUŁ SPRZED DWÓCH LAT, SPYCHAJĄC SWOIM POKAZEM INNE DRUŻYNY NA DALSZY PLAN (SENIORZY)


SYLWII MAKOWSKIEJ I BARTŁOMIEJOWI ANTONIAKOWI – ZŁOTY MEDAL W KATEGORII MŁODZIEŻOWCÓW ,W KONKURENCJI EN-BU MIX
ORAZ SYWII MAKOWSKIEJ W INDYWIDUALNEJ KONKURENCJI FUKU-GO JUNIOREK.


SREBRNE MEDALE:

NA DRUGICH STOPNIACH PODIUM PLASOWALI SIĘ:

MACIEJ GRUBSKI I BARTŁOMIEJ ANTONIAK W EN-BU M/M SENIORÓW
MACIEJ GRUBSKI W KONKURENCJI FUKU-GO SENIORÓW
MAJA OSTROWSKA W KONKURENCJI FUKU-GO SENIOREK
MAJA OSTROWSKA/SYLWIA MAKOWSKA/IRENA KOŁAKOWSKA – KATA TEAM SENIOREK
KRZYSZTOF CYBULSKI – KUMITE DZIECI
AL.-MUTATHA (KOLNO), TYSZKA (KOLNO),URBAŃSKI (KOLNO)– KATA TEAM DZIECI
BARTOSZ TYSZKA (KOLNO)– KUMITE DZIECI
LIPKA (KOLNO),SZABLAK (KOLNO)– EN-BU M/M JUNIORÓW
DELIŚ, DRĄZIKOWSKI, TARCZYŃSKI – KUMITE TEAM MŁODZIEŻOWCÓW

BRĄZOWE MEDALE:

MACIEJ GRUBSKI – KATA IND.SENIORÓW
MAJA OSTOWSKA – KATA IND.SENIOREK
MATEUSZ GRALKA, DAWID GRALKA – EN-BU M/M JUNIORÓW
JULITA GÓRCZYŃSKA, BŁAŻEJ SOBAŃSKI – EN-BU MIX KADETÓW
BŁAŻEJ SOBAŃSKI, ALEKSANDER MARCINIAK - EN-BU M/M KADETÓW
KATARZYNA MRÓZ, MATEUSZ MAKAREWICZ – EN-BU MIX DZIECI
MATEUSZ GRALKA, KAMIL URBAŃSKI (KOLNO), SEBASTIAN SZABLAK (KOLNO), BUSZOWSKI -KIMITE TEAM JUNIORÓW
JAGIENKA WÓJCIK – KUMITE DZIECI
JAKUB DOMAGALSKI – KUMITE DZIECI
ROBERT TARCZYŃSKI – KUMITE DZIECI
KAROL WIŚNIEWSKI – FUKU-GO KADETÓW
KAŹMIERCZAK, PELC, D. SEROKA (KOLNO), WISNIEWSKI – KUMITE TEAM KADETÓW
IRENA KOŁAKOWSKA – FUKU-GO SENIOREK
SEBASTIAN SZABLAK (KOLNO)– FUKU-GO JUNIORÓW
DRĄZIKOWSKA,TARCZYŃSKI – EN-BU MIX MŁODZIEŻOWCÓW
KRZYSZTOF DELIŚ – FUKU-GO MŁODZIEŻOWCÓW
BARTŁOMIEJ LIPKA (KOLNO)– KUMITE JUNIORÓW
KONRAD TARCZYŃSKI – KUMITE JUNIORÓW

CZWARTE MIEJSCE POZA PODIUM ZDOBYLI:

D. BORYS, K. URBAŃSKI, Ł. GWARA (WSZYSCY Z KOLNA) - KATA DRUŻYNOWE JUNIORÓW

S. PRZESTRZELSKI (KOLNO) - KUMITE DZIECI


GRATULACJE TRENEROM I ZAWODNIKOM !!!